دهه فجر
دهه فجر[1]
«و الفجر» ... سوگند همیشه بر پا و برجای ازلی خداوند است، كه نوید بخش پگاه روشن پیروزی، در افق جهاد امتهاست.
«بهمن»‌، ماه شوریدگان دلداده ای است كه سرمست از كلام و پیام آن پیر می‎فروش ، خود را به خطّ خون و آتش زدند و‌‌ «گل تكبیر» را همه جای این میهن شكوفاندند.
«دهه فجر»، میقات ده روزه ‌یاران امام راحل(ره) است كه پیش پای آمدنش، فرشی از بشریّت گستردند و«مهر آباد» تا «بهشت زهرا»‌ را از حضور خویش آكندند. بهمن، ماه خداست، فصل صداقت است، بهارانِ ایمان است، بهمن، «بهار در زمستان» است.
دهه فجر، كلید گشاینده در‎های پیروزی به روی این ملت عظیم بود كه «استقلال» و «آزادی» و «جمهوری اسلامی» را به ارمغان آورد.
دهه فجر، سرود حنجره های داوودی است كه در رهگذر نسیم ایمان، ترانه آزادی خواندند و بر مائده استقلال، نعمتِ پیروزی گستردند.
دهه فجر، میثاق دوباره و همواره ما با خون شهیدان و خطّ رهبری و ولایت است.
از آمدن امام، تا دمیدن خورشید «یوم الله22بهمن» ده روز طول كشید.
ده روز پر حادثه، ولی مبارك، ده روز پر اضطراب، ولی سرشار از امید، ده روز، قلب هستی تپید، ده روز، نبض زمان تندتر زد، ده روز حادثه ها از زمان جلو افتاد، ده روز، دلها در تسخیر نگرانی آمیخته به ایمان و شوق بود. ده روز جدال حق و باطل و فرشته و دیو بود.
ده روز ، چشم تاریخ، در انتظار لحظه انفجار مانده بود و «زمان» گوش به زنگ بود، كه ... صدای انفجار «الله اكبر» این امّت، در فضای ایران طنین افكند و آن «لحظه موعود» فرا رسید و «ساعت» قائم شد و قیامت بر پا گشت و كاخهایی كه به قیمت ویرانی كوخها بر پا شده بود، به دست كوخ نشینان سقوط كرد و محشری عظیم پدید آمد... چه تماشایی و دیدنی و عبرت آموز! و... جای شهدا خالی بود.
از دوازدهم بهمن(كه امام آمد) تا بیست و دوم بهمن( كه نهضت اسلامی پیروز شد) یك دهه است، امّا به پر باری ده قرن، بلكه بیشتر!
طاغوت در چاه «مغرب» خفت، و امام، خورشیدی بود كه از غرب تابید و مشرق را فرا گرفت و به ایران بازگشت و«انوار الهی» را از قم ـ این حرم آل محمد ـ به سراسر گیتی پراكند.
پیروزی انقلاب اسلامی، فجری بود كه دامن افقها را روشن ساخت و پرده‎های ظلمت شرق و غرب را از هم درید و ایران را نور باران كرد،
دهه فجر، مطلع غزل زیبای پیروزی و قصیده بلیغ و رسای اسلام بود.
دهه فجر، جان سیراب زمان بود، از «كوثر ولایت فقیه»،
و... دهه فجر، فجر روشن و صبح صادق تحقق «جمهوری اسلامی» بود.
جواد محدثی ـ قطعات
[1] . از دوازدهم تا بیست و دوم بهمن ماه.
جواد محدثي ـ قطعات
صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات میباشد
CopyRight © andisheqom.com 2001 - 2010