امروز:
يکشنبه 1 بهمن 1396
بازدید :
1271
بیانیه مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم به مناسبت روز قدس

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ (الحج/ 32)
جمعه آخر ماه مبارک رمضان، جمعه مقاومت و مبارزه با غده سرطانی بشریت امروز، اسراییل غاصب است. این روز مقاومت و مبارزه میراث گرانبهای خمینی کبیر بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و امید ملتهای مظلوم است که آمیزه ای از آموزه های مقاومت و ایثار، مبارزه و استکبار ستیزی است.روزی که سرتاسر امت اسلامی گرد هم می‌آیند؛ و به روشنی موضع خود را در برابر قدس شریف به عنوان قبله مقاومت و رمز جهاد امت و مساله فلسطین، به عنوان مساله اول مسلمانان اعلام می‌کنند.
روز قدس فقط اختصاص به قدس ندارد، بلکه روز مقابله مستضعفان با مستکبران و روز انتفاضه ملت‌های ستمدیده علیه طرح‌های صهیونیستی ـ آمریکایی و کشورهای مرتجع عربی است.
جنگ افروزی در جای جای کشورهای عربی و اسلامی چیزی نیست جز واکنشی علیه بیداری اسلامی که امام خمینی(رحمة الله علیه) آن را پایه گذاری کرد و جانشین برحق و پیرو ایشان، حضرت آیت‌لله العظمی امام سید علی  خامنه‌ای (دام ظله العالی) در  تلاطم جنگ و درگیری‌های فرقه‌ای، آن را رهبری کرد، این بیداری مبارک، آن‌چنان بود که تخت پادشاهان و حاکمان ظالم منطقه را به لرزه درآورد و محاسبات صهیونیست‌ها و حامیان آمریکایی آنها را به هم زد و اکنون در ادامه بیداری اسلامی و توسعه آن با توجه به شرایط حساس کنونی انتظار می رود ملت شجاع ایران و احزاب و جریانات سیاسی با حفظ وحدت و یکپارچگی و درایت و هوشیاری، و حضور در راهپیمایی بزرگ روز قدس توطئه های دشمن را نقش بر آب سازند. چرا که قطعاً این حضور فراگیر ضمن ایجاد یاس و وحشت و رعب و ترس در دل صهیونیست‌ها به جوانان مبارز انقلابی و متدین فلسطین و قدس شریف روحیه مضاعف در راستای مبارزه با ظلم و استبداد می‌بخشد.
مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم ضمن دعوت از ملت شریف و آگاه ایران برای شرکت در راهپمایی روز قدس پیروزی ملت مظلوم فلسطین و آزادی قدس را از درگاه خداوند منان خواستار است و یکبار دیگر با آرمان های پاک معمار کبیر انقلاب و شهدای گرانقدر تجدید پیمان خواهد کرد.

مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات ـ حوزه علمیه قم
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :