امروز:
دوشنبه 2 بهمن 1396
بازدید :
1681
تسخير لانه جاسوسي آمريكا، انقلاب دوم
برگزاري موفقت آميز انتخابات و مشاركت گسترده مردم ، اميدهاي آمريكا را در سرنگوني قريب الوقوع نظام اسلامي كه خبر آن مرتبا در رسانه هاي گروهي غرب و بيانيه هاي ضد انقلاب داخلي منعكس مي شد، بر باد داد . روز 13 آبان گروهي از نيروهاي مسلمان دانشگاهي با نام «دانشجويان مسلمان پيرو خط امام» سفارت آمريكا در تهران را اشغال كرده و پس از شكستن مقاومت تفنگداران آمريكايي نگهبان سفارت جاسوسان آمريكايي را بازداشت كردند . سندهاي بدست آمده از سفارت پرده از اسرار جاسوسيها و دخالتهاي بي شمار آمريكا در ايران و كشورهاي مختلف جهان بر مي داشت و اسامي بسياري از عوامل و رابطها و جاسوسهاي آمريكا و انواع شيوه هاي جاسوسي و تحركات سياسي اين كشور را در مناطق مختلف جهان افشا مي كرد.
امام خميني از حركت انقلابي دانشجويان حمايت كرد و آنرا انقلابي بزرگتر از انقلاب اول ناميد . طرح عمليات آزاد كردن جاسوسان بازداشت شده با واقعه شگفت و معجزه آسا در صحراي طبس ايران ، با شكست مواجه شد .
مرگ شاه در تاريخ 5 مرداد 1359 در مصر عملا يكي از شرايط ايران را كه استرداد او به عنوان جنايتكار اصلي در كشتارهاي مردم بود منتفي ساخت . سرانجام پس از 444 روز با وساطت الجزاير و بنا به راي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و بر طبق توافقنامه الجزاير بين ايران و آمريكا جاسوسان آزاد شدند و آمريكا متعهد به عدم دخالت در امور داخلي ايران و باز پس دادن اموال و دارائيهاي بلوكه شده ايران شد . كه هيچگاه بدان عمل نكرد .
در انتخابات اولين دوره رياست جمهوري ايران ( 15/11/1358 ) و در حالي كه امام خميني در بيمارستان قلب تهران بستري بود . ابوالحسن بني صدر از رقباي خود پيشي گرفت . او مغرور از آراء بدست آمده ، از آغاز بنا را بر اختلاف با جناح خط امام و مخالفت با روحانيت گذاشت . او نيز همچون دولت موقت معتقد به سازش و زد و بندهاي سياسي با كشورهاي قدرتمند بود .
سر انجام امام خميني طي حكمي كوتاه در 20 خرداد 1360 بني صدر را از فرماندهي كل قوا عزل و متعاقب آن مجلس شوراي اسلامي راي به بي كفايتي وي داد . با سقوط بني صدر اعضا و هواداران سازمان مجاهدين خلق ( منافقين ) ، كه بعد از پيروزي انقلاب از ضعف دولت موقت و حمايتهاي بني صدر كمال استفاده را برده و تشكيلات خود را گسترش داده بودند در 20 خرداد 1360 دست به اغتشاشي خونين زدند .
آيه الله خامنه اي روز 6 تير ماه 1360 بر اثر انفجار بمبي كه منافقين در مسجد اباذر تهران كار گذاشته بودند به هنگام سخنراني مجروح گرديد . فرداي آن روز فاجعه عظيم 7 تير به وقوع پيوست . 72 تن از كارآمدترين عناصر نظام اسلامي و ياران امام خميني كه در ميان آنان رئيس ديوانعالي كشور ( دكتر بهشتي ) ، چند تن از وزراء ، تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولين قوه قضائيه حضور داشتند ، در مقر حزب جمهوري اسلامي بر اثر انفجار بمبي قوي كه عامل نفوذي سازمان منافقين كار گذاشته بود ، شهيد شدند . دو ماه بعد در روز 8 شهريور 1360 آقاي محمد علي رجايي چهره محبوب مردم ايران كه بعد از عزل بني صدر از سوي مردم به رياست جمهوري انتخاب شده بود به همراه حجه الاسلام دكتر محمد جواد باهنر ( نخست وزير ) در محل كار خويش به شهادت رسيدند . تصميم سريع و قاطع حضرت امام در انتخاب و نصب بلافاصله افراد به جاي شهيداني كه در اين حوادث از مديريت نظام گرفته مي شدند ، در سازمان دادن به امور و مايوس كردن دشمن نقشي بس موثر داشت و موجب حيرت محافل خبري و سياسي جهان بود .
پس از فاجعه هفتم تير سال 1360 و شهادت دهها تن از ياران امام و مسئولين نظام جمهوري اسلامي ، سركردگان گروهك منافقين به همراه رئيس جمهوري معزول با لباس و آرايش زنانه و بوسيله عوامل نفوذي در فرودگاه تهران به پاريس گريختند .
منافقين علاوه بر شهادت 72 نفر از محبوب ترين شخصيتهاي نظام اسلامي در انفجار مقر حزب جمهوري اسلامي و شهادت رئيس جمهوري و نخست وزير ايران چهره هاي برجسته ديگري نيز بوسيله اقدامات تروريستي منافقين از مردم ايران گرفته شدند.
حميد انصاري - Imam-khomeini.com
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :