امروز:
جمعه 29 دي 1396
بازدید :
1614
قنوت
مسأله 1117
در تمام نمازهاي واجب و مستحب پيش از ركوع ركعت دوم مستحب است قنوت بخواند ، و در نماز وتر با آن كه يك ركعت ميباشد ، خواندن قنوت پيش از ركوع مستحب است ، و نماز جمعه در هر ركعت يك قنوت دارد و نماز آيات پنج قنوت و نماز عيد فطر و قربان در ركعت اول پنج قنوت و در ركعت دوم چهار قنوت دارد .
مسأله 1118
اگر بخواهد قنوت بخواند بايد احتياطا دست‌ها را مقابل صورت بلند كند وبقصد رجاء كف آنها را رو به آسمان و پهلوي هم نگهدارد و غير شست ، انگشتهاي ديگر را بهم بچسباند و بكف دستها نگاه كند .
مسأله 1119
در قنوت هر ذكري بگويد ، اگر چه يك سبحان الله باشد ، كافيست و بهتر است بگويد : لا اله الا الله الحليم الكريم لا اله الا الله العلي العظيم سبحان الله رب السموات السبع و رب الأرضين السبع و ما فيهن و ما بينهن و رب العرش العظيم و الحمد لله رب العالمين .
مسأله 1120
مستحب است انسان قنوت را بلند بخواند ، ولي براي كسي كه نماز را به جماعت ميخواند ، اگر امام جماعت صداي او را بشنود ، بلند خواندن قنوت مستحب نيست.
مسأله 1121
اگر عمدا قنوت نخواند قضا ندارد و اگر فراموش كند و پيش از آن كه باندازه ركوع خم شود يادش بيايد ، مستحب است بايستد و بخواند ، و اگر در ركوع يادش بيايد ، مستحب است بعد از ركوع قضا كند و اگر در سجده يادش بيايد ، مستحب است بعد از سلام نماز قضا نمايد.
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :