امروز:
سه شنبه 26 دي 1396
بازدید :
1490
تعقيب نماز
مسأله 1122
مستحب است انسان بعد از نماز مقداري مشغول تعقيب يعني خواندن ذكر و دعا و قرآن شود . و بهتر است پيش از آن كه از جاي خود حركت كند و وضو و غسل و تيمم او باطل شود ، رو به قبله تعقيب را بخواند و لازم نيست تعقيب بعربي باشد ، ولي بهتر است چيزهائي را كه در كتابهاي دعا دستور داده‌اند بخواند ، و از تعقيب‌هائي كه خيلي سفارش شده است ، تسبيح حضرت زهرا سلام الله عليها است كه بايد به اين ترتيب گفته شود : 34 مرتبه الله اكبر ، بعد 33 مرتبه الحمد لله بعد از آن 33 مرتبه سبحان الله و ميشود سبحان الله را پيش از الحمد لله گفت ولي بهتر است بعد از الحمد لله گفته شود .
مسأله 1123
مستحب است بعد از نماز ، سجده شكر نمايد و همين قدر كه پيشاني را بقصد شكر بر زمين بگذارد كافي است ، ولي بهتر است صد مرتبه يا سه مرتبه يا يك مرتبه ، شكرا لله يا شكرا يا عفوا بگويد ونيز مستحب است ، هر وقت نعمتي به انسان ميرسد يا بلائي از او دور ميشود سجده شكر بجا آورد .
صلوات بر پيغمبر
مسأله 1124
هر وقت انسان اسم مبارك حضرت رسول صلي الله عليه و آله وسلم مانند محمد و احمد ، يا لقب و كنيه آنجناب را مثل مصطفي و ابو القاسم بگويد يا بشنود ، اگر چه در نماز باشد ، مستحب است صلوات بفرستد .
مسأله 1125
موقع نوشتن اسم مبارك حضرت رسول صلي الله عليه وآله وسلم مستحب است صلوات را هم بنويسد ونيز بهتر است هر وقت آن حضرت را ياد ميكند صلوات بفرستد.
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :