امروز:
سه شنبه 26 دي 1396
بازدید :
1569
پيام مقام معظم رهبري، به سيزدهمين اجلاس سراسري نماز
بسم الله الرحمن الرحيم
اينك پس از دوازده سال از آغاز حركت مبارك اقامه نماز بايد فصل ديگرى در اين تلاش و جهاد مبارك آغاز شود. اين فصل مى بايست نگاه خود را به برنامه ريزى كوتاه مدت و ميان مدت براى دستيابى به هدف هاى تعريف شده اى بدوزد كه به گونه اى انبوه و متراكم در خلال توصيه ها و دستوالعمل هاى تقديم شده در اين مدت، موج مى زند.
هدف بلندمدت اقامه نماز در جامعه، صلاح و فلاح همگانى است، ليكن تا رسيدن به آن مقصود والا، هدف ميان مدت، برافروختن چراغ نماز در همه خانه ها و در خانه دلهاست. و هدف كوتاه مدت، به كارگيرى همه ظرفيت علمى و هنرى و تبليغى كشور در اين راه و سمت و سو دادن به همه آنگونه تلاش ها در اين جهت است. همچنان كه براى گزاردن نماز بايد قبله را شناخت و به آن روى آورد، براى لبريز كردن فضاى دنيا و دنياى دل ها از عطر و جلوه و روح نماز هم قبله اى وجود دارد كه بايد آن را يافت و بدان روى كرد. اين قبله همان هدف هاى والا و نهايى نماز است و روى كردن به آن، پيمودن راه هايى است كه بدان منتهى مى شود، و اين راه ها در قالب هدف هاى كوتاه مدت و ميان مدت، تعريف شدنى است.
اكنون بحمدالله با همت رئيس جمهور محترم، دستگاه هاى اجرايى ذى ربط به همكارى در عمل براى اقامه نماز فراخوانده شده اند، و از دستگاه هاى تبليغى بويژه صدا و سيما و وزارت خانه هاى فرهنگى و گردانندگان مراكز جمعيتي، به طور ويژه در پيام سال هاى پيش تعهد مسؤولانه خواسته شده است، كار لازم امروز آن است كه هيأتهايى براى تعيين دقيق مأموريت هاى اين دستگاه ها تشكيل شود و بر اثر آن، برنامه زمانبندى شده همه فعاليت ها و خدماتى كه وظيفه آنان است با شيوه اى علمى و واقع بينانه فراهم گردد، و هيأت كارآمد ديگرى مأمور پيگيرى و نظارت مستمر بر پيشرفت اين فعاليت ها وخدمات گردد.
براين اساس، گردهمايى سال آينده شما، مجمعى فقط براى سخنرانى نيست، بلكه عرصه اى است كه در آن مى بايد هيأت هاى مزبور گزارش پيشرفت آن برنامه زمانبندى شده را بدهند و جمع داورى عاليرتبه‏اى، سهم هر دستگاه را از تشويق و تقدير و يا خداى نخواسته از توبيخ و سرزنش به او بپردازد و براساس پيشرفتها يا توقفها و موانع راه، برنامه جامع را تصحيح يا تكميل كند. بى شك دولت محترم و شخص رئيس محترم جمهور مى‏توانند برترين نقش را در اين فرآيند منطقى و كارساز، ايفا كنند.
توفيقات همگان بويژه جناب حجت الاسلام والمسلمين قرائتى را در پيشبرد اين خواسته ارزشمند از خداوند متعال مسألت مى‏كنم و اميدوارم مشمول ادعيه زاكيه حضرت بقيه الله باشند.
والسلام عليكم و رحمة الله
سيد على خامنه اى
14/6/82
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :