امروز:
شنبه 30 دي 1396
بازدید :
1640
فروغ ابديت
مؤلف:
جعفر سبحاني (م 1307 ش).
معرفي اجمالي كتاب:
در اين كتاب سعي شده است كه زندگي پيامبر با تأكيد بر حوادث و وقايعي كه آموزندگي بيشتري دارند، تشريح شود و از تفصيل رويدادهاي جزئي مانند بسياري از سيره ها خودداري گردد. در ضمن كوشش شده كه در موارد اختلاف ميان تاريخ نويسان شيعه و سني، عقيده نويسندگان شيعه با مدارك و شواهد تاريخي روشن شود. لازم به ذکر است تاليف اين کتاب 25 سال به طول انجاميده است.
در اين كتاب، كه در 65 فصل نگارش شده است، با قلمي روان و گويا وقايع مهم و اساسي زندگي پيامبر اسلام از اساسي ترين مدارك تاريخي اسلام نقل شده و نويسنده به تجزيه و تحليل آنها پرداخته و ايرادها و شبهه هاي مستشرقين موجود را با دلايل قوي، جواب داده است.
اعراب پيش از اسلام، نياكان پيامبر(صلي الله عليه وآله)، افسانه غرانيق، معراج از نظر قرآن و حديث و تاريخ و سفيران پيامبر ـ صلي الله عليه و آله و سلم ـ بعضي از فصول اين كتاب اند.
وضعيت نشر:
چاپ چهاردهمِ اين كتاب در يك جلد به زبان فارسي، به وسيله دفتر تبليغات اسلامي قم، به سال 1377 ش، در قطع وزيري منتشر شده است.
اين کتاب به زبانهاي عربي ( به نام سيد المرسلين)، اردو، بنگال، پرتغالي، انگليسي، فرانسه و زبانهاي ديگر ترجمه و به چاپ رسيده است.
محمدرضا ضميري- کتابشناسي تفصيلي مذاهب اسلامي، ص 317
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :