امروز:
شنبه 30 دي 1396
بازدید :
2106
موسسه آل البيت - عليهم السّلام -
اين موسسه با هدف غني تر ساختن فرهنگ مكتوبات اسلامي و به ويژه مراجع و مآخذي كه حوزهاي علميه، به آنها نيازمندند ـ مانند حديث، فقه، اصول، تفسير، لغت، رجال و... و نيز براي احياي ميراثهاي پنهان و نفيسي كه غبار فراموشي آنها را فرا گرفته است ؛ در سال 1362 تأسيس شد.
مهمترين فعّاليّت مؤسسه فوق تحقيق و نشر كتب مورد نياز حوزه هاي علميه است. كه البته اين مهمّ پس از طي مراحل مختلفي، از جمله انتخاب كتاب، جمع آوري و سنجش نسخ، استنساخ، تحقيق رجالي، تحقيق متن و... ميسر مي گردد. لازم به ذكر است كه اقدامات مؤسسه براي تصحيح و نشر يك كتاب پس از حصول اطمينان از تازگي كار صورت مي گيرد.
مؤسسه آل البيت عليهم السّلام به يمن روش مبتكرانه و نوين خود و نيز به ياري برنامه ريزي و اخلاص و عزم و تلاش توانسته است براي سه سال متوالي 1366 و 1367 و 1368 موفق به دريافت جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران شود.
اين مؤسسه تاكنون اقدام به چاپ كتب مختلف حديثي نموده است كه نشر وسائل الشيعه در 30 جلد، مستدرك الوسائل در 18 جلد، قرب الاسناد، جامع الاخبار و مسائل علي بن جعفر عليه السّلام از آن جمله مي باشد.
موسسه آل البيت عليهم السّلام در شهرهاي قم، مشهد، بيروت و دمشق شعبه دارد و در حال حاضر محققان اين مركز ـ غير از استفاده از كتابخانه غني موجود در مؤسسه ـ با بيش از 400 مركز، در بيش از 60 كشور جهان، ارتباط مستمر دارند.
آدرس شعبه مركزي مؤسسه: قم، دورشهر، خيابان شهيد فاطمي، كوچه 9
تلفن: 5 ـ 730001، صندوق پستي: 966/37185.
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :