امروز:
يکشنبه 1 بهمن 1396
بازدید :
760
مراسم تقدیر از پژوهشگران مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم مراسم تقدیر از پژوهشگران و اساتید مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات با حضور حجت الاسلام و المسلمین فرخ‌فال مدیر حوزه علمیه استان قم در مرکز برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین فرخ فال مدیر حوزه علمیه استان قم با اشاره به ضرورت امر پاسخ‌گویی گفت: پاسخ‌گویی به شبهات در حوزه علمیه کار بسیار مهم، دقیق و ظریفی است که الحمدلله این مجموعه و پژوهش‌گران آن از عهده این امر برآمده است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: در مدت قریب به 6 سال که از فعالیت بنده بعنوان مدیر حوزه علمیه استان قم می‌گذرد شاهد چالش‌هایی در برخی از مراکز بوده‌ایم که الحمدلله این مرکز در حالی که در امر مهم پاسخ‎‌گویی به شبهات فعالیت می‌کند با هیچ مشکل اساسی در هیچ زمینه‌ای روبرو نشده است
استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به محصولات و سایت فعال این مرکز گفت: الحمدلله پاسخ‌گویی به شبهات و سوالات و مجموعه فعالیت‌های این مرکز به گوش دنیای اسلام رسیده است که بنده نیز همچون دیگران مرتباً به سایت این مرکز مراجعه و از محتوای غنی آن استفاده میکنم.
حجت الاسلام و االمسلمین فرخ فال افزود: اینکه این مرکز در بعضی امور که احساس می کند در جامعه مهم است بدون اینکه شبهه‌ای مطرح شده باشد خودش ورود می‌کند و مسائل را تبیین می نماید کار بسیار ارزشمند و مهمی است.  
در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام‎والمسلمین دکتر رضایی مهر رئیس مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه ضمن خوش‌آمدگویی بخشی از اولویت‌های امر پژوهش را تبیین نمودند.
ایشان در خصوص ضرورت مطالعات پژوهش محور ابراز داشت: علاوه بر اینکه باید مطالعات پژوهش محور باشند، الویت در فعالیتهای پژوهشی بر پژوهش‌های سازمانی و جمعی است چرا که پژوهش‌های شخصی هرچند مفید و امر مبارک و بزرگی است اما مبتنی بر تجربه شخصی است لکن در پژوهش های جمعی مزایای خاص خود را دارد که نباید از آن غافل شد  اینگونه نیست  
استاد سطح عالی حوزه علمیه قم افزود: نیاز سنجی در گزینش موضوعات پژوهشی از باید‌های امر پژوهش است که باید به آن اهتمام داشت.
دکتر رضایی مهر در خاتمه به بعضی از آسیب‌های  پژوهشی به مواردی همچون: کلیشه‌ای و تکراری بودن ،سطحی نگری در تحقیقات، کپی کاری اشاره نمود.
ایشان در خاتمه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی و اجرایی مرکز در سال جاری را  بیان نمود  
گفتنی است در خاتمه از پژوهشگران، اساتید و محققین مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم تقدیر شد.


مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :