امروز:
پنج شنبه 23 آذر 1396
بازدید :
556
نشست «موانع تحقق منویات رهبری در فضای مجازی» برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات  سیصد و نهمین  نشست علمی کانون گفتمان دینی با عنوان «نگاهی نو به فضای مجازی» اردیبهشت ماه سال جاری در جمع دانشجویان و بسیجیان شهرستان سلماس  برگزار گردید که حجت الاسلام والمسلمین کهوند به تبیین این موضوع پرداخت.
در این نشست حجه الاسلام کهوند با ارائه آمارهای دقیقی از سطح استفاده مردم ایران و جهان از اینترنت و فضای مجازی در صدد بالابردن اطلاعات مردم از فضای مجازی بر آمد.
ایشان با بیان اینکه استفاده غیر اخلاقی از اینترنت در ایران و سایر کشورهای دنیا و حتی کشورهایی که در آنها ولنگاری در پوشش و روابط وجود دارد، کاملا با هم مساوی است، گفت: این آمار نشان می دهد که ادعایی که ما اگر مردم را ازاد بگذاریم فسادها کم خواهد شد ادعای کذبی است و نمی توان به آن استناد  کرد.
ایشان در ادامه به استفاده های امنیتی و اقتصادی و سیاسی بسیار دشمنان  انقلاب از این فضا ها اشاره کرد و افزود: برخی بر این باورند که ما می توانیم از این فضا به نفع خودمان استفاده کنیم در حالی که بزرگ ترین مشکل ما در فضای مجازی آن است که مدیریت آن با دشمنان بوده و عملا ما کار مفیدی در این عرصه نمی توانیم انجام دهیم.
ایشان سپس تنها راه حل مشکلات عدیده در فضای مجازی را راه اندازی شبکه ملی اطلاعات دانست و افزود که امروز ما و همه‌ی نخبگان موظفیم تا با مطالبه گری دولت را قانع به تاسیس این شبکه کنیم.
 در پایان این جلسه حجه الاسلام کهوند  به سوالات حضار محترم پاسخ دادند.

مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات ـ حوزه علمیه قم
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :