امروز:
پنج شنبه 27 مهر 1396
بازدید :
1103
نامه دانش آموزان ابتدايي
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام بر امام عزيز و بزرگوارمان، خميني روح خدا
امام عزيز، ما بچه هاي كلاس پنجم جهاد مدرسه فاطميه هستيم. چون در كتاب ديني ما نامه امام محمد تقي عليه السلام را به فرمانده سيستان و نصيحتهايي را كه امام، به ايشان كرده اند نوشته، ما هم تصميم گرفتيم كه براي شما نامه اي نوشته و شما را نصيحت كنيم. ولي اماما، ما شما را نمي توانيم نصيحت كنيم. زيرا شما بزرگوار و از همه گناهان بدوريد. شما آن امام بت شكني هستيد كه مدت 40 سال است نمازهاي شبتان ترك نشده. اي بزرگي كه ما را از قعر زشتي ها و فسادها و بي ايماني ها به ساحل نجات رساندي. ما در اين ماههاي عزاي محرم و صفر، عزا مي گيريم، زياد نمي خنديم و سينه زني و نوحه خواني مي كنيم؛ چون شما به آن تاكيد كرده ايد.
اماما اگر مي توانستيم كه چهره پاك و نوراني شما را از نزديك ببينيم، خيلي خوب مي شد. ولي باز شكر كه لياقت آن، براي ما پيدا شده كه براي شما نامه بنويسيم. اي خميني عزيز و جانمان، شما پدر همه ما بچه ها هستيد. اي پدر بزرگوار، ما شما را به اندازه ريگهاي روي زمين، آبهاي توي دريا و ابرهاي آسمان، دوست داريم، اماما، اي كاش مسئولين مدرسه وسايلي فراهم كنند كه بتوانيم، از نزديك، شما را ببينيم، همه ما اميدواريم يك بار هم كه شده در عمرمان تو را اي آنكه وصفت را فقط خدا مي تواند بكند، ببينيم. اي امام عزيزمان، خواهش مي كنيم از اينكه از شما تعريف كرديم، ناراحت نشويد. به خدا، قلم در وصف شما خود مي رود و نمي توانيم جلوي آن را بگيريم.
اماما، بدان كه ما مانند مردم كوفه تو را تنها نخواهيم گذاشت. اماما ما از همين بچگي نماز مي خوانيم، مقنعه سر مي كنيم. براي مبارزه با آمريكاي جنايتكار و شوروي كثيف و براي كوري چشم دشمنان، حتي ورق دفترمان را تا آنجا كه بتوانيم، نمي كنيم. اي امام عزيزمان، بگذار آخرين حرفهايمان را گو اينكه دلمان نمي خواهد نامه را تمام كنيم، بنويسيم. اي امام عزيز، تو مانند قلمي مي ماني كه هميشه سعي داشته اي و سعي مي كني كه بر روي كاغذ دلها، نام خدا را بنويسي.
اماما، بچه هاي كوچك از ته قلبمان، سه خواهش از شما داريم و اميدواريم لياقت آنها را داشته باشيم. اول آنكه : اي پدر بزرگوارمان، اي پير جماران، اي روح خدا با خط زيباي خودتان براي ما جواب بنويسيد و ما و آموزگارانمان را در آن نصيحت كنيد. دوم آنكه : عكسي از خودتان را با امضاي تان همراه آن، براي ما بفرستيد و در آخر آنكه : امام جان، همه ما فداي يك لحظه عمر تو، اي رهبر عزيزمان، با چشماني مشتاق، منتظر جواب نامه شما هستيم. تو اي صدام پست، اي ريگان خائن و اي بگين بي حيا، بدانيد كه خون بر شمشير پيروز است. اين گفته روح خدا، امام است، خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگه دار - از عمر ما بكاه و به عمر او بيفزاي - از صحنه روزگار منافقين رو بردار - ستارگان چو رفتند، تو خورشيد رو نگه دار. و السلام عليكم و رحمه الله و بركاته
پاسخ امام
بسمه تعالي
فرزندان عزيزم! نامه محبت آميز شما را قرائت كردم. كاش شما عزيزان مرا نصيحت مي كرديد كه محتاج آنم. اميد است با نشاط و خرمي درسهايتان را خوب بخوانيد و در همان حال، به وظايف اسلامي كه انسانها را مي سازد، عمل كنيد و اخلاق خود را نيكو كنيد و اطاعت و خدمت پدران و مادرانتان را غنيمت شماريد و آنها را از خود راضي كنيد و به معلمهايتان احترام زياد بگذاريد. سعي كنيد براي اسلام و جمهوري اسلامي و كشورتان مفيد باشيد. از خداوند تعالي، سلامت و سعادت و ترقي در علم و عمل براي شما نور چشمان آرزو مي كنم. سلام بر همه شماها.
29 شهر صفر 1403 - روح الله الموسوي الخميني
محمد حسن رحيميان - در سايه آفتاب، ص 151
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :