امروز:
سه شنبه 25 مهر 1396
بازدید :
1002
نامه دانش آموزان آمريكايي
نمونه اول، نامه اي بود كه از سوي دانش آموزان مدرسه اسپرينگ دال واقع در اركانزاس آمريكا همراه با يك جفت جوراب براي حضرت امام فرستاده شده بود و ضمن آن تقاضا كرده بودند كه حضرت امام يك جفت جوراب مستعمل و كهنه يا هر لباس ديگري را از خودشان كه بي ارزش و كهنه باشد، براي آنان بفرستند. نامه مذكور بعد از ترجمه، همراه با جوراب خدمت امام تقديم شد. معظم له به جاي فرستادن جوراب يا لباس، دستور فرمودند، كتابي كه به وسيله كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از سخنان پيغمبر اكرم صلي الله عليه و آله در رابطه با كودكان تهيه شده بود، ترجمه و همراه با نامه اي كه در زير، متن آن به نظر مي رسد، براي آنان فرستاده شود.
پاسخ امام
بسم الله الرحمن الرحيم
فرزندان عزيز خوب دبيرستان اسپرينگ دال ايالت اركانزاس آمريكا. نامه محبت آميز و هديه ارزشمند شما عزيزان را دريافت نمودم من مي دانم كه سرخ پوستان و سياه پوستان در فشار و زحمت هستند در تعليمات اسلامي فرقي بين سفيد و سرخ و سياه نيست، آنچه انسانها را از يكديگر امتياز مي دهد تقوي و اخلاق نيك و اعمال نيك است از خداوند بزرگ مي خواهم شما فرزندان عزيز را موفق كند و به راه راست هدايت فرمايد.
يك جزوه از كلمات نصيحت آموز پيغمبر بزرگ اسلام را كه براي كودكان ايراني هديه داده اند براي شما عزيزان مي فرستم و به شما دعاي خير مي كنم، اميد است در ارزشهاي انساني موفق باشيد.
روح الله الموسوي الخميني
محمد حسن رحيميان - در سايه آفتاب، ص 159
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :