امروز:
سه شنبه 28 شهريور 1396
بازدید :
943
آخرين ملاقات، آخرين روز
نمونه ديگري از محبت ويژه امام به مقاومت اسلامي در لبنان اين بود كه معمولا در مورد درخواستهاي ملاقات چه براي رهبران حزب الله و چه افراد عادي يا خانواده هاي معظم شهداي لبنان با گشاده روئي و انبساط خاطر پاسخ مثبت مي دادند و در اين رابطه آخرين موردي كه اتفاق افتاد، قابل توجه و شگفتي است.
در آخرين روز قبل از انتقال حضرت امام به بيمارستان كه آخرين برنامه ملاقات و دستبوسي انجام گرفت، و اينجانب نيز طبق معمول سهمي از كارت مخصوص ملاقات براي مراجعه كنندگان در اختيار بود و آنها را از روز قبل به افرادي داده بودم، چند دقيقه قبل از ساعت هشت پيرزني را به دفتر ما آوردند و بعد از معرفي معلوم شد كه ايشان مادر يكي از شهداي برجسته لبنان است. شهيدي كه در يك عمليات انتحاري عظيم، بزرگترين ضربه را به ارتش متجاوز صهيونيستي وارد كرده و صدها تن از آنها را به هلاكت رسانده بود.
يكي از كارتها را از برادري كه قبلا در اختيارش قرار داده بودم، با درخواست پس گرفتم و به اين مادر شهيد دادم. ايشان بلافاصله موفق به دستبوسي امام شد و به هنگام دستبوسي به عرض امام رساندم كه ايشان مادر فلان شهيد است. چهره حضرت امام گشوده شد و به گونه اي استثنايي از ايشان تفقد، و لحظاتي قابل توجه، مشغول دعا كردن اين مادر شهيد شدند!
محمد حسن رحيميان - در سايه آفتاب، ص 233
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
* متن نظر :