امروز:
جمعه 31 شهريور 1396
بازدید :
600
با وجود این که امام مهدی زنده است چرا برای دفاع از حرم پدر بزرگوارش هیچ کاری نمی کند؟ آیا واقعاً زنده است؟ یا قدرت ندارد؟

در پاسخ به سوال مورد نظر به دو نکته لازم است اشاره نمائیم: الف: در طول تاریخ پر فراز و نشیب زندگانی پربار اهلبیت و امامان معصوم ـ علیهم السلام ـ وقتی دشمنان کینه توز و متعصب آن بزرگواران از رویاروئی منطقی با مکتب اهل بیت و پیروان آن ها عاجز و درمانده گردیده اند، متوسّل به کارها و عملیات ناجوانمردانه از قبیل تخریب قبور و دیگر اماکن مذهبی می گردند که تخریب حرمین امام هادی و عسکری ـ علیهما السلام ـ تنها یک نمونه از جنایات آن ها می باشد و پیش از این گذشته گان و نیاکان آن ها بارها اقدام به تخریب حرم مطهر امام حسین ـ علیه السلام ـ و نیز ائمه بقیع کرده بودند و بعد از این هم اگر دست پلیدشان برسد از ارتکاب این گونه اعمال زشت و ننگین دریغ نخواهند کرد. و در این میان نکته قابل توجه این است که این گونه اعمال ننگین از ناحیه دشمنان نادان اهل بیت نه تنها باعث تضعیف شیعیان و پیروان اهلبیت ـ علیهم السلام ـ و موجب محو و نابود شدن آثار اهل بیت نمی گردد بلکه تجربه تاریخی نشان داده است که چنین اقداماتی منجر به رسوایی بیشتر دشمنان قسم خورده اهلبیت در میان اقشار مختلف مردم در جهان خواهد شد و خصوصاً در عصر ما که عصر ارتباطات نام گرفته و جهان تبدیل به دهکده کوچک گردیده تخریب چنین اماکنی در انظار مردم دنیا که در اقصي نقاط عالم از رسانه ها شاهد آنها هستند باعث شهرت و معرفی بیشتر اهل بیت گردیده و از سوی دیگر تخریب چنین مکان های مقدسی بیانگر ضعف و ناتوانی و زبونی و جهل و بی خردی دشمنان اهل بیت می باشد و شاید کم نباشند در عالم کسانی که با دیدن و مشاهده تصاویر و فیلم های تخریب حرم امام هادی و امام عسکری ـ علیهما السلام ـ از رسانه های مختلف در کشورهای مختلف جهان، این سؤال برای شان به وجود آمده باشد که امام هادی و امام عسکری کیستند؟ و کسانی که دست به تخریب حرم این بزرگواران زده اند چه کسانی هستند؟! و چرا چنین کاری کرده اند؟! به نظر می رسد که سنّت تغییر ناپذیر الهی در رسوا نمودن دشمنان اهل بیت از طریق عملکرد خود آن ها و ارتکاب کارهای ننگین شان کافی باشد و نیاز به عملکرد خاص از ناحیه مقدس امام زمان ـ علیه السلام نباشد گذشته از این که امام زمان ـ علیه السلام ـ وظیفه اش حفاظت قبور نمی باشد.
ب: انجام کارهای دفاعی و حفاظت از مراکز و اماکن دینی و مذهبی به طور عادی نیاز به بسط يد دارد یعنی باید حکومتی باشد و نظام امنیتی و حاکمیتی وجود داشته باشد تا با نیرو های دفاعی و امنیتی و انتظامی از امنیت و حاکمیت یک کشور و مراکز مهم در آن حفاظت نمود در حالی که همه ما می دانیم که امام زمان ـ علیه السلام ـ در زمان غیبت برای تصرّفات ظاهری و دخالت در امور عادی دست اش باز نیست و چنین کاری فقط در زمان ظهور آن بزرگوار محقق خواهد شد و ولایت تکوینی که حضرت در امور دارد در شرایط عادی و در همه جا از آن بهره نمی گیرد بلکه سیره اولیاء الهی و ائمه اطهار همیشه این بوده است که بطور عادی و مثل سایر اقشار مردم از اسباب عادی و معمولی بهره بگیرند. مگر در موارد خاص بر اساس حکمت و مصالح خاصی.
 پس امام زمان ـ علیه السلام ـ زنده است و به اذن خدا ناظر بر اعمال و کارهای ما است و ما در لحظه لحظه زندگی مان از نور وجود مقدس آن بزرگوار بهره می بریم همان گونه که موجودات از نور خورشید پنهان در ابرهای تاریک بهره می برند اگر چه خورشید را نمی بینند.

معرفی منابع جهت مطالعه بیشتر:
1-چشم اندازی به حکومت مهدی ـ عجل الله تعالي فرجه الشريف ـ   نجم الدین طبسی.
2- موعود امم، شیخ عباس شیخ الرئیس کرمانی.
3-دادگستر جهان، آیت الله ابراهیم امینی.
4- حکومت جهانی مهدی ـ عجل الله تعالي فرجه الشريف ـ ، آیت الله مکارم شیرازی.

مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
* متن نظر :