امروز:
دوشنبه 1 آبان 1396
بازدید :
744
وظيفه ما در برابر شبهات اهل سنت در دانشگاه چيست؟

در طول تاريخ طرفداران حق، در معرض هجوم اوهام طرفداران باطل قرار داشته است. روي همين جهت امروز دين مبين اسلام به صورت عام و مذهب تشيع به صورت خاص همگام با سياست هاي شيطاني استعمارگران و دشمنان مورد هجمه هاي تبليغاتي قرار گرفته و حتي شيعيان از طرف مفتيان وهابي تکفير شده و حکم به مهدور الدم و واجب القتل بودن آنان صادر مي کنند. اين جبهه شيطاني بر عليه مذهب تشيع به خصوص بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران و پيشرفت هاي همه جانبه آن بيشتر فعال شده است.
به هر حال ايراد شبهه بر هر دين و مذهبي يک امر عادي و معمولي است که داراي انگيزه هاي مختلف مي باشد. برخي به خاطر عناد و دشمني و برخي ديگر به خاطر دستيابي حق و حل مشکل اين شبهات را مطرح مي کنند. در اين راستا وظيفه ما در برابر شبهات اهل سنت بر مذهب تشيع به خصوص در فضاي علمي و فرهنگي دانشگاه در امور زير خلاصه مي شود:
1. دانشجويان شيعه بايد با هر طريق ممکن از آراء و عقايد اهل سنت به خصوص در مساله امامت اطلاع کافي به دست آورند تا به نقطه ضعف هاي آنان پي برده و در برابر شبهات آنان بتوانند ايجاد شبهه کنند و از آنان پاسخ بخواهند بلکه بتوانند اصول و ارکان مذهب آنان را زير سئوال ببرند.
2. بر دانشجويان شيعه است که از عقايد و مباني مذهب تشيع به ويژه در موضوع امامت و ولايت اطلاعات لازم داشته باشند و در اين زمينه از افراد با اطلاع که در دانشگاه يا محل زندگي خود سراغ دارند کمک بگيرند و حتي مي توانند جلسات مناظره علمي و مذهبي در فضاي دوستانه و مسالمت آميز با شبهه کنندگان داير نمايند.
3. دانشجويان در صورت عدم توانايي پاسخگويي مي توانند جواب و پاسخ شبهات را از مراکز مذهبي و فرهنگي محل خود و يا از طريق مکاتبه پستي يا اينترنتي با اين مرکز (مرکز مطالعات) به دست آورند و آن را در سطح دانشگاه مربوط پخش نمايند.
توجه به اين نکته لازم است که برخورد فيزيکي و رفتارهاي غير معقول در رفع شبهه هيچ نوع کارآيي نخواهد داشت بلکه موجب التهاب بيشتر گرديده و اذهان را به حمايت از شبهه کننده نزديک تر مي گرداند. برخورد فيزيکي در صورتي معقول است که در مقام دفاع باشد.

مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :